ЗАСИЛУВАЧ НА МАСЛОТО / Oil Booster / P1301

750 ден

Значително го намалува абењето и триењето во моторот

View cart
Спореди Спореди

Опис

ОПИС: Ги зголемува перформансите, ја намалува потрошувачката на масло и гориво, триењето и абењето, штити од ‘рѓа и корозија, спречува контаминации во циркулацијата на маслото и лубрикантот, ги неутрализира штетните киселини на моторот и спречува стврднување на диктони семеринзи и сл. Користи состојки без пепел и не содржи тешки метали.

УПОТРЕБА:  Додадете во новото масло по секоја промена на маслото. Посебно се препорачува при ремонт на моторот.

ПОТРОШУВАЧКА: 375 ml за 8 л масло.

ВРЕМЕ НА РЕАКЦИЈА: Додека работи моторот.

СОДРЖИНА: 375 мл.

Reviews

There are no reviews yet.


Be the first to review “ЗАСИЛУВАЧ НА МАСЛОТО / Oil Booster / P1301”